Loyalty Club

VIP og Loyalty Club hos Scored Casino

Scored Casinos VIP program er en loyalty club, hvor point kun kommer fra indsatser med rigtige penge. Der er fem niveauer fra Observer til Mastermind, og ugentlig cashback uden omsætningskrav er kernen i fordelene. Ærligt talt starter den rigtige værdi først ved højere volumener: de mest nyttige fordele kræver næsten 5.000 point. Spiller du kun af og til, er det ikke noget, du skal sigte efter.

  1. Mastermind1.503.000
  2. Strategist88.000
  3. Specialist19.500
  4. Analyst4.800
  5. Observer800

Pointgrænser pr. niveau. Cashback uden omsætningskrav.

Hvordan stiger jeg i VIP-niveau?

Du stiger i VIP-niveau ved at optjene point, og point kommer udelukkende fra indsatser med rigtige penge - både på sport og casino. Når din samlede pointsum rammer et niveaus grænse, rykker du op.

Loyalty Club er pointbaseret. Du skal ikke ansøge om noget, og du skal ikke vælge et niveau: Det følger din egen aktivitet. Programmet har 30 små trin fordelt på fem hovedrangeringer, og øverst ligger det eksklusive niveau «Legend».

Samtidig optjener du coins ved sportsvæddemål og casinoindsatser. De bruger du i Shoppen, og priserne dér falder, jo højere du kommer op. Hvor mange point en bestemt indsats giver, kan vi ikke oplyse med sikkerhed - læs vilkårene i Loyalty Club, før du regner på det.

Vil du vide, hvordan point forholder sig til velkomstpakken, så start med oversigten over bonusser og vilkår.

Det tæller - og det tæller ikke

  • Tæller: sportsvæddemål med rigtige penge
  • Tæller: casinoindsatser med rigtige penge
  • Tæller ikke: spil med bonuspenge, da programmet kun drives af rigtige penge

Niveauerne fra Observer til Mastermind

Loyalty Club har fem hovedniveauer med disse pointgrænser: Observer 800, Analyst 4.800, Specialist 19.500, Strategist 88.000 og Mastermind 1.503.000 point. Højere niveauer giver bedre udbetalingsgrænser, en personlig VIP-manager og lavere priser i Shoppen.

  1. Observer

    800 - point
  2. Analyst

    4.800 - point
  3. Specialist

    19.500 - point
  4. Strategist

    88.000 - point
  5. Mastermind

    1.503.000 - point

Det første niveau, hvor fordelene for alvor kan mærkes, er Analyst med 4.800 point. Det er højt for en spiller med et lille månedligt budget, så se niveauerne som en bonus ved siden af spillet - ikke som et mål. Observer er det første trin, og det giver 1 % i ugentlig cashback.

Er cashback uden omsætningskrav?

Ja. Ifølge de oplyste vilkår er den ugentlige cashback på 1-5 % uden omsætningskrav. Procenten afhænger af dit niveau: 1 % som Observer og 5 % som Mastermind.

  • 1 %Observer
  • 2 %Analyst
  • 3 %Specialist
  • 4 %Strategist
  • 5 %Mastermind

Tænk på cashbacken som en lille tilbagebetaling på aktivitet, du alligevel havde. Den er ikke en måde at hente tab hjem på, og den ændrer ikke på husets fordel. Spiller du mere, bare for at få mere tilbage, er regnestykket aldrig i din favør.

Skal du vurdere cashbacken mod andre tilbud, så sammenlign den med reload-bonussen i bonusoversigten - her er omsætningskravet en helt anden sag.

Real Cash Reload og Extra Coins pr. niveau

Real Cash Reload er en genopfyldningsbonus, der stiger med dit niveau, fra 10 % som Analyst til 50 % som Mastermind. Extra Coins lægger en procentdel oven i de coins, du får til Shoppen på din første indbetaling i måneden.

Reload og Extra Coins

Fordele pr. niveau. Observer har ingen Real Cash Reload.
NiveauReal Cash ReloadExtra Coins
ObserverIngen5 %
Analyst10 %7 %
Specialist20 %10 %
Strategist30 %12 %
Mastermind50 %15 %

Omsætningskrav på Real Cash Reload er ikke oplyst i vores materiale, så læs vilkårene, før du tager imod tilbuddet. De øvrige løbende tilbud, bl.a. Casino Weekly Reload, står beskrevet på siden om bonusser.

Shoppen: hvad dine mønter kan blive til

Shoppen er stedet, hvor dine coins bliver til belønninger. Kontant fra 100 € har ingen omsætningskrav, og free bets starter fra 5 €. Sportsbonusser har 6x omsætningskrav og free spins 40x. Free spins og loyalitetsbelønninger har et gevinstloft på 30 €.

  • Kontant

    Fra 100 € i kontanter. Beløbet er dit, uden omsætningskrav.

    Uden omsætningskrav · fra 100 €

  • Free bets

    Fra 5 €. Vinder du på en free bet, beholder du gevinsten.

    Fra 5 € · gevinsten beholdes

  • Sportsbonus

    Fra 50 € med minimumsodds på 1,59.

    6x omsætning · min. odds 1,59

  • Free spins

    Pakker på 5 til 50 spins. Prisen falder fra 25 coins som Observer til 10 coins som Mastermind.

    40x omsætning · gevinstloft 30 €

Shoppen har også casinobonusser fra 50 € med 20x omsætningskrav og raffle-billetter til en Mercedes-Benz G-Class. Billetterne er en lodtrækning, ikke en gevinst, så regn dem ikke ind i dit budget.

Gevinstloftet på 30 € gælder både free spins og loyalitetsbelønninger. Vil du se, hvilke slots og sportsmarkeder du kan bruge dine belønninger på, så kig i spiludvalget og sportsbogen.

Udbetalingsgrænser pr. niveau

Dine udbetalingsgrænser følger dit Loyalty Club-niveau: Observer og Analyst kan hæve op til 700 € om dagen, mens Mastermind kan hæve op til 2.000 € om dagen. Gevinster fra progressive jackpots er undtaget fra grænserne og udbetales fuldt ud.

Grænser i EUR

Afhænger af kilden - tjek vilkårene, før du regner med tallene.
NiveauDagligtUgentligtMånedligt
Observer og Analyst700 €3.500 €14.000 €
Specialist og Strategist1.000 €5.000 €20.000 €
Mastermind2.000 €10.000 €40.000 €

De månedlige tal afviger mellem de kilder, vi har set, og derfor står de med forbehold. Behandlingstider, gebyrer og KYC-krav (fra 3x omsætning på slots og 10x på bordspil) står på siden om ind- og udbetalinger.

For hvem passer VIP-programmet - og for hvem ikke?

Passer til dig, der …

  • spiller meget og under alle omstændigheder ville spille så meget
  • vil samle sport og casino på én konto
  • sætter pris på cashback uden omsætningskrav
  • vil bruge coins på kontanter fra 100 € uden omsætningskrav
  • kan lide at have styr på tallene og vilkårene

Passer ikke til dig, der …

  • spiller med små indsatser og sjældent når Analyst-niveauet
  • ville spille mere, bare for at rykke op
  • regner med cashback som en måde at få tab tilbage
  • forventer, at free spins og loyalitetsbelønninger kan give store gevinster - loftet er 30 €
  • vil have fordele fra første indsats i stedet for efter næsten 5.000 point

Kort sagt: Programmet belønner konsekvent volumen og er bedst for dem, der samler spillet ét sted. Har du flere spørgsmål om niveauer, point og Shop, så læs FAQ om Scored Casino. Spil kun for et beløb, du har råd til at miste, og husk at du altid kan sætte grænser eller holde pause.

Klar til kampstart i dit eget tempo?

Opret konto og optjen point i dit eget tempo. Du kan indbetale fra 10 €, og velkomstbonussen kræver mindst 20 €. VIP er en bonus ved siden af spillet - ikke en grund til at spille mere.

Opret konto

Se også spiludvalget, betalingsmetoderne og svar på de mest stillede spørgsmål.

18+ · Spil ansvarligt. Spil kun for et beløb, du har råd til at tabe, og sæt et budget før kampstart.